Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Kuchnie na wymiar są wygodnym rozwiązaniem podczas projektowania każdego rodzaju mieszkań i domów. Dzięki nim wnętrza są dopasowane do potrzeb domowników i spełniają więcej funkcji niż standardowy zestaw z sieciówki. Meble na zamówienie zapewniają większe wykorzystanie przestrzeni. Wymiary odpowiednich elementów w zestawach są stałe. Masz wyjątkowo wysoki sufit kuchenny, do którego potrzebujesz szafek? Niestandardowe formaty pozwalają na wykonanie elementów pasujących do Twojej przestrzeni. Wiele osób planujących aranżację kuchni bierze pod uwagę skorzystanie z opcji wykonania mebli na wymiar. Ceny będą bardzo zróżnicowane, a dobór materiału ma największe znaczenie. Wraz z ceną będzie rosła również jakość, co gra główne skrzypce w kwestii trwałości mebli.

Kuchnie na wymiar z laminatu

Najtańsze meble na wymiar wykonane są z laminatu. Posiadają dużą gamę kolorystyczną, jednak ich trwałość jest kwestią względną. Ich cena zaczyna się w okolicach 800-900 zł/mb. Z niskim budżetem wykonania frontów wiąże się jednak jakość, ponieważ brzegi często wykonane są z materiału, który może przepuszczać wodę, co w rezultacie po pewnym czasie użytkowania może doprowadzić do wybrzuszeń i pęcznienia. Nie oznacza to jednak, że nie warto inwestować w laminowane meble, ponieważ rozważony przypadek dotyczy mebli o niskiej jakości i najsłabszego zabezpieczenia. 

Fronty zabezpieczone taśmą PCV to kolejna półka cenowa i kolejny wariant do rozważenia podczas planowania kuchni na wymiar. PCV nie przepuszcza wilgoci, nie odkleja się i dobrze zabezpiecza brzegi. Tu stawki zaczynają się od około 1400-1500 zł/mb, jednak trwałość materiałów jest lepsza, a co za tym idzie, trudniej o uszkodzenia i problemy. Meble ze średniej półki cenowej są inwestycją na wiele lat, dlatego wielu klientów z ograniczonym zasobem budżetowym sięga po to rozwiązanie. 

Przejdźmy do kolejnej półki cenowej i tworzywa, jakim jest aluminium. Wykończenia brzegów profilem aluminiowym nie tylko dają gwarancję porządnego zabezpieczenia, ale także sprawiają wrażenie nowoczesnych. Należy się spodziewać cen rozpoczynających się od 1900-2000 zł/mb.

Kuchnie na wymiar z płytą wykończeniową MDF z pokryciem PCV

Ta propozycja rozwija wachlarz kreatywnych możliwości. Bardzo duża gama kolorystyczna oraz możliwość wykończenia metodą mat lub błysk pozwala na realizację większości pomysłów klientów w dosyć ekonomicznym wydaniu. Pokrycie PCV, o którym mowa w tytule to nieprzemakalna folia nałożona na całą powierzchnię frontu. Tu również mamy warianty cenowo- jakościowe. Najtańsza opcja, zatem słabej jakości folia PCV wraz z upływem czasu, niesie konsekwencje w postaci możliwości odklejania się lub blaknięcia powłoki podatnej na działanie słońca. Rozwiązanie tego typu to koszt 900-1000 zł/mb. Średnia półka cenowa mebli kuchennych z płyty MDF oscyluje w okolicach 1300-1400 zł/mb, natomiast cena najdroższych to koszt rzędu 2000-2300 zł/mb. 

Kuchnie na wymiar z płytą wykończeniową MDF z pokryciem lakierowanym

Jak zapewne wiele osób się domyśla, tu również główną rolę odgrywa materiał, z jakiego wykonujemy wykończenie. Jakość lakieru określa zarówno cenę, jak i trwałość powłoki podczas użytkowania. Słabej jakości lakier powoduje zarysowania, jest podatny na ścieranie, jednak tworzy dobrą warstwę ochronną. Wraz ze wzrostem jakości koszta rosną. Przykładowo kuchnie na wymiar Wrocław i okolice oferuje w następujących  cenach- odpowiednio za średni i wysoki standard, tj. 1300-1500 zł/mb oraz 2100-2500 zł/mb. 

1 Comment

  1. Wszystko zależy od wielkości kuchni, ilości szafek i dostępnych akcesoriów, materiału, z którego wykonywane są szafki i blaty. Nie ma co ukrywać, że meble kuchenne na wymiar są drogą inwestycją, ale zwyczajowo wykonuje się je raz na długie lata (a nawet dożywotnio), więc ostatecznie jest to zakup, który jest opłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *