Ile kosztuje aplikacja mobilna dla branży meblowej?

Chyba nie ma wśród nas osoby, która na swoim telefonie nie miałaby ani jednej aplikacji mobilnej. Jest to wręcz nierealne, ponieważ aplikacją mobilną jest chociażby kalendarz czy zegar, który jest zainstalowany już od samego początku. Ponieważ aplikację są teraz doskonałym rozwiązaniem dla wielu firm, pewnie nie raz zastanawialiście się jak właściwie ją stworzyć? Nie jest to zadanie proste, ale poniżej postaram się trochę do opisać. RST Software to firma, dla której programowanie to chleb powszedni, dlatego zainteresowane osoby mogą zajrzeć na stronę internetową, gdzie dowiedzą się więcej na temat aplikacji. 

Pomysł jest pierwszym krokiem!

Jest to chyba punkt, bez którego nie ma możliwości ruszyć dalej. Jeśli chcemy, aby nasza aplikacja odniosła sukces musimy wiedzieć czego oczekuje nasza grupa docelowa. Możesz dopytać też o aplikacje z których już korzystają i co chętnie by w nich zmienili. Warto przeanalizować naszych konkurentów, skoro mowa o branży meblowej to sprawdź największe sklepy takie jak: Ikea, Agata Meble, BRW czy Abra.

No to zaczynamy

Gdy wiesz już jakie funkcje ma spełniać Twoja aplikacja to czas rozpocząć pracę, aby jak najszybciej i z jak najmniejszym poziomem ryzyka wypuścić oprogramowanie przyszłym odbiorcom.
Zaczynamy od prototypu, który możemy wykonać w dowolnym narzędziu do tego przeznaczonym. Dobrym rozwiązaniem jest przeglądanie poszczególnych ekranów aplikacji na różnych urządzeniach mobilnych. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy interfejs jest dobrze dopasowany i nie będzie sprawiał problemów. 

Kilka uwag przy projektowaniu

Podczas projektowania aplikacji ważne jest, aby wziąć pod uwagę cechy specyficzne danych systemów operacyjnych. Najbardziej popularne to oczywiście Android oraz iOS. Każdy z nich ma swoje wytyczne odnoście projektowania aplikacji, aby mogły one sprawnie działać na ich systemach. W dokumentach, które są skierowane do projektantów oraz programistów znajdziemy takie informacje jak zalecane rozmiary tekstu czy ikon, umiejscowienie elementów głównych akcji, rodzajów komunikatów i tym podobne. Warto się do nich stosować, ponieważ inaczej możemy spotkać się z problemem z zamieszczeniem naszego oprogramowania z sklepie z aplikacjami. 

Nie zapomnij o badaniach

Badania z użytkownikami powinny być wykonywane na każdym etapie tworzenia aplikacji. Wystarczy poprosić kogoś o wykonanie operacji, która została zaprojektowana. Weź pod uwagę wszystkie pytania jakie zada Ci osoba, która wykonuje zadanie. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco poprawiać  elementy, które mogą sprawiać problemy. 

Jak to wszystko ma wyglądać?

Gdy już mamy ukończone oraz przebadane prototypy dla poszczególnych systemów operacyjnych możemy rozpocząć prace graficzne nad wyglądem poszczególnych ekranów. Projekty graficzne również powinny być testowane z użytkownikami. To pozwoli nam na ich usprawnienie. 

No dobra to ile kosztuje taka aplikacja mobilna?

To zależy. Cena uzależniona jest od specyfikacji. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych do nawet wielu milionów. Aby więc określić taki koszt trzeba wiedzieć jakie zadanie ma aplikacja spełniać. O cenie decyduje między innymi rodzaj oraz liczba funkcji, rozwiązania UX i Ul oraz technologia, w której tworzone będzie oprogramowanie. Wybrane rozwiązania to różny czas pracy zespołu nad stworzeniem aplikacji. Koszt aplikacji więc w głównej mierze jest uzależniony od tego jak bardzo jest czasochłonna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *